Realigro.biz.tr içinde satılık ev ilanlarına bakabileceğiniz dünya çapındaki ilk gayrimenkul arama motorudur Hong Kong

Hong Kong Satılık Emlak

Hong Kong, Güneydoğu Çin'de özerk bir bölgedir. Geçmişte bir İngiliz kolonisiydi. Kent merkezi canlı ve yoğun bir nüfusa sahiptir ve gökdelenlerle noktalı bir panoramaya sahip önemli bir liman ve küresel finans merkezidir. Merkez Bölge, Ieoh Ming Pei'nin Çin Bankası Çin Kulesi gibi anıtlara ev sahipliği yapmaktadır. Hong Kong aynı zamanda kişiye özel giysiler ve Temple Street gece pazarı ile ünlü en ünlü alışveriş merkezlerinden biridir. Doğu, güney ve batıya Güney Çin Denizi ile çevrilidir ve Shenzhen Nehri üzerindeki Guangdong'daki kuzeyindeki Shenzhen şehrine sınırlar.

Hong Kong'a taşınmaya karar verdiyseniz veya sadece Hong Kong'da satılık emlak aramaya karar verdiyseniz, hükümetin boşluk ve satış öncesi şemadaki kısıtlamalara yeni bir vergi getirdiğini bilmelisiniz. Yine de, konut fiyatlarının önümüzdeki altı ay içinde% 7 daha artması bekleniyor. Satış oranlarını korumak için, geliştiriciler muhtemelen daha küçük daireler inşa edecekler.

Hong Kong'un 2018 yılı ortalarında emlak tahminlerine göre, hükümet yeni bir boşluk vergisi ve satış öncesi vergi kısıtlamaları getirdikten sonra konut fiyatlarındaki artış eğilimi ikinci yarıda yavaşlayacaktır. Hong Kong'da satılık emlak fiyatları önümüzdeki altı ay içinde% 7 daha artmış olmalıydı. Satış oranlarını korumak için, geliştiriciler muhtemelen daha küçük daireler inşa edecekler. Yeni dairelerin ortalama büyüklüğü son 6 yılda zaten% 40 civarında azalmıştır.

Daha küçük birimler ve geliştirici finansmanı ile daha ucuz fiyatlar ilk yarıda birincil pazarda güçlü satışlara katkıda bulundu ve geliştiriciler çoğu yeni projede başlatılan birimlerin% 50'sinden fazlasını satmayı başardı.

Haziran sonunda hükümet, kentin konut sorunlarıyla başa çıkmak için altı yeni girişim duyurdu. Bunlar arasında birincil pazar için oldukça spekülatif tatil vergisi vardı.

Hükümetin faiz oranlarının arttığı ve mevcut piyasa döngüsünün zaten son aşamalarında olduğu ve risk taşıdığı bir dönemde kentteki konut sorunlarına yönelik yeni girişimler başlatma kararı. Pazar değiştiğinde, son yıllarda uygulamaya konan tüm bu soğutma önlemleri herhangi bir krizi yoğunlaştırarak pazarda serbest düşüşe neden olabilir. Buna ek olarak, Hong Kong'da satılık mülklerle ilgilenen artan sayıda alıcı, daha yüksek faiz oranları uygulayan ve alıcılar üzerinde stres testi gerektirmeyen geliştirici finansmanına dayanmaktadır.

2005-2022 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
Neikos Digital Agency
  1. Tercihler

    Realigro web sitesini daha iyi kullanmak için, dil, para birimi, metrekare veya sq ft için tercihlerinizi ayarlayın

    şimdi ayarlayın Bir daha gösterme
BB